Przezskórny plaster nikotynowy do zaprzestania palenia

T.nnesen i in. (Wydanie sierpnia) dostarczają bardzo interesujących i istotnych informacji na temat potencjalnej skuteczności przezskórnego plastra nikotynowego, stosowanego w 16-godzinnym okresie czuwania, pomagając pacjentom, którzy chcą rzucić palenie, aby to zrobić z powodzeniem. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że dane te nie muszą odnosić się do kilku innych plastry przezskórnego nikotyny, które są obecnie opracowywane, które mają na celu ciągłe dostarczanie nikotyny przez cały okres 24 godzin.
Przedstawiono argumenty za 16-godzinne i 24-godzinne systemy dostaw. 16-godzinny system naśladuje naturalny wzór palenia. Nie przyczynia się również do żywych, a czasem niepokojących snów powszechnych wśród osób używających 24-godzinnych plastrów.
Z drugiej strony, nocny spadek poziomu nikotyny może być jednym aspektem palenia, którego nie należy naśladować. Uzależnieni palacze często zgłaszają, że pierwszy papieros palony rano jest najbardziej satysfakcjonujący i najtrudniejszy do zniesienia. Można oczekiwać, że dwudziestoczterogodzinne plastry zapewnią poziom nikotyny odpowiedni do tego, by pomóc pacjentom po porannym głodzeniu. Jest zatem możliwe, że takie plastry mogą okazać się skuteczniejsze w dłuższej perspektywie.
Tylko dalsze badania mogą ustalić, które podejście jest lepsze. W międzyczasie T.nnesen i in. należy pogratulować jakości ich badań i konkretnego produktu, który badali.
Elbert D. Glover, Ph.D.
Szkoła Medyczna Uniwersytetu West Virginia University, Morgantown, 26506 WV
Odniesienie * Třnnesen P, N.rregaard J, Simonsen K, Säwe U.. Podwójnie ślepa próba 16-godzinnej transdermalnej plastrów nikotynowych w zaprzestaniu palenia. N Engl J Med 1991; 325: 311-5.
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
T.nnesen i in. wskazują, że połączenie gumy do żucia z nikotyną i wsparcia psychologicznego poprawia wskaźnik powodzenia rzucenia palenia. Autorzy przetestowali skuteczność 16-godzinnej łaty nikotynowej i porównali ją z placebo. Wydawałoby się, że byli świadomi, że dodanie terapii behawioralnej jest korzystne dla pacjentów. Badane grupy miały kontakt z lekarzem przez około pięć minut. Większość czasu poświęcano na zbieranie danych, a trochę czasu na udzielanie porad na temat zaprzestania palenia. Nie podano szczegółów dotyczących charakteru porad.
Badanie byłoby bardziej kompletne, gdyby terapia behawioralna została poddana podgrupie. Ponadto autorzy nie wskazali podstawowej wiedzy uczestników na temat powodów palenia oraz krótko- i długoterminowych komplikacji związanych z paleniem, których mogli doświadczyć.
Jay R. Varma, MD
Medical College of Georgia, Augusta, GA 30912
Badanie transdermalnych plastrów nikotynowych przez T.nnesen et al. to kolejna demonstracja ogromnej siły uzależniającej nikotyny i podkreśla potrzebę skutecznego zapobiegania uzależnieniu od nikotyny.
Uczestnicy badania zostali wybrani ze względu na silną motywację i zdolność do rzucenia palenia. Aktywnie zareagowali na reklamę i nie mieli komplikujących uzależnień od innych narkotyków czy alkoholu. Nie mieli ciężkiej lub objawowej choroby sercowo-naczyniowej ; osoby z tym schorzeniem wykazały, że nie mogą rzucić palenia pomimo poważnego, motywującego stanu zdrowia Pomimo tej selekcji zaledwie 17 procent było w stanie utrzymać abstynencję przez rok.
Aby lekarz mógł podejść do problemu skutecznego zapobiegania uzależnieniu od nikotyny, musimy zrozumieć, dlaczego ludzie się uzależniają.
Członkowie przemysłu tytoniowego wydają rocznie 3 miliardy dolarów promując swoje śmiercionośne produkty. Są ekspertami w subtelnościach zmieniających się zachowań dzięki reklamie. Opracowali zaporę medialną, która jest tak wszechobecna, przez billboardy, reklamy taksówek i sklepów, czasopism, filmów i telewizji, 2, że wydaje się to normalne. Większość z nas działa jako nieświadomych wspólników, dostarczając czasopisma zawierające reklamy papierosów w naszych cierpliwych poczekalniach.
Palenie rozpoczyna się głównie w dzieciństwie i okresie dojrzewania, 3 i nie jest przypadkiem, że dzieci są niewinnymi ofiarami tego medialnego zapory. Przemysł tytoniowy musi uzupełnić zapasy uzależnionych konsumentów, a dorośli raczej nie podejmą tego uzależnienia.
Dopóki nie zrozumiemy, jak kontrolować przemysł tytoniowy, nigdy nie będziemy w stanie kontrolować globalnej pandemii palenia, nawet z nieograniczoną ilością opatrunków nikotynowych i klinik rzucania palenia.
Josiah Daniel Rich, MD, MPH
12 Pearl St., Charlestown, MA 02129
3 Referencje1. 1988 Raport Federalnej Komisji Handlu do Kongresu. Washington, DC: Government Printing Office, 1989.
Google Scholar
2. Blum A.. Grand Prix Marlboro – obejście telewizyjnego zakazu reklamy wyrobów tytoniowych. N Engl J Med 1991; 324: 913-7.
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej. Ograniczenie skutków palenia tytoniu: 25 lat postępu: raport lekarza ogólnego. Washington, DC: Government Printing Office, 1989: 11. (Numer publikacji (CDC) 89-8411.)
Google Scholar
Autorzy odpowiadają:
Dla redaktora: Różnica w skuteczności pomiędzy łatami dostarczającymi nikotynę w ciągu 16 godzin i tymi, które dostarczają ją w ciągu 24 godzin, zależy od kilku czynników, takich jak dawka, dostępność biologiczna, szybkość uwalniania nikotyny do krwi i działania niepożądane. Teoretycznie, ciągłe podawanie nikotyny przez 24 godziny może wywoływać tolerancję na jej działanie, a przedawkowanie w nocy może wpływać na jakość snu1. Z drugiej strony, 16-godzinny plaster może powodować zbyt małe stężenie nikotyny rano do tłumić pragnienie.
Ostatnio porównano 16-godzinne i 24-godzinne plastry nikotynowe w podwójnie ślepej próbie 158 palaczy2. Po czterech tygodniach i sześciu miesiącach odsetek rzucania palenia wynosił odpowiednio 39 i 22% w grupie z 24-godzinnym łatki i 35 i 31 procent w grupie z 16-godzinnymi łatami (bez znaczącej różnicy). Obie grupy nie miały znaczących różnic w niepożądanych zdarzeniach lub objawach odstawienia. Zaproponowano zastosowanie 16-godzinnego plastra z szybkim systemem dostarczania nikotyny rano
Ponieważ celem naszej próby było przetestowanie farmakologicznego działania samej nikotyny, nie stosowaliśmy terapii behawioralnej wspomagającej. Innym powodem niskiego poziomu interwencji było symulowanie środowiska, w którym pracuje większość lekarzy Są zajęci, a czas spędzany z każdym pacjentem jest krótki.
Zgadzamy się, że profilaktyka pierwotna ma ogromne znaczenie dla ograniczenia palenia. Uważamy jednak, że naszym zawodowym obowiązkiem jest oferowanie palaczom pomocy w rzuceniu palenia, jako dodatku. Również podejmując tę działalność w szpitalu, mamy nadzieję wpłynąć na stosunek do palenia wśród pacjentów i personelu.
Niedawno zakończyliśmy dwuletnią obserwację pacjentów w naszym badaniu. Dwuletnia czę
[podobne: prenalen syrop, fizjoterapia po operacji halluxa, mukowiscydoza blog ]