Efekty marihuany na strukturę i funkcje mózgu: co wiemy i co powinniśmy zrobić?

width=300Kluczowe punkty

• Przewlekłe stosowanie marihuany wiąże się z zaburzeniami nastroju i poznania.
• Nieprawidłowości w dojrzewaniu mózgu w obszarach mózgu, które zachowują nastrój i funkcje poznawcze, są obecne w funkcjonalnym obrazowaniu mózgu u chronicznych użytkowników.
• Wydaje się, że istnieje związek pomiędzy zależnością dawka-odpowiedź pomiędzy tymi zaburzeniami a regularnością zażywania marihuany.
• W przeciwieństwie do dorosłych nieprawidłowości w zakresie poznawania związane z przewlekłym używaniem marihuany w wieku poniżej 21 lat nie wiążą się z abstynencją
• Osoby poniżej 21 lat powinny rozważyć unikanie marihuany

Abstrakcyjny

Niedawne zatwierdzenie przez Federalną Agencję Leków marihuany kannabidiolu (CBD) jako bezpiecznego i skutecznego w leczeniu dwóch rzadkich postaci padaczki, wzbudziło nadzieje, że inne z 500 substancji chemicznych w marihuanie zostaną uznane za terapeutyczne. Jednak długoterminowe konsekwencje używania marihuany są niejasne, a ostatnie badania podnoszą czerwone flagi na temat ich skutków. Zmiany w dojrzewaniu mózgu i jego funkcji intelektualnej, w tym spadek ilorazu inteligencji, odnotowano u osób chronicznie używających narkotyków i wydają się trwałe u wczesnych użytkowników w większości, ale nie we wszystkich badaniach. Badania te sugerują, że co najmniej regularne stosowanie marihuany powinno być wykluczone u osób poniżej 21 roku życia.
[podobne: wagi apteczne, boldenone, certolizumab ]
[hasła pokrewne: czy jestem lesbijką test, test czy jestem lesbijką, olx witkowo ]