Globalne zdrowie – efekt Gates-Buffett

Stojąc przed gigantyczną wstążką AIDS, Bill i Melinda Gates powitali około 26 000 naukowców i pracowników służby zdrowia w pierwszą noc konferencji organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy w Toronto. Głos Billa Gatesa odbił się echem po stadionie, zapewniając uczestników konferencji: Melinda i ja postanowiliśmy, że zatrzymanie AIDS jest najwyższym priorytetem naszej fundacji. Bramy przemówiły po kolei, ujawniając zarówno swoją pasję, jak i jasne zaangażowanie intelektualne. Bill Gates mówił o nowym optymizmie, jaki odczuwa w Afryce dzięki zwiększonej dostępności leków przeciwretrowirusowych, ostrzegł jednak, że bez wzmożonych wysiłków prewencyjnych zapewnienie długotrwałego leczenia osób zarażonych jest po prostu nie do utrzymania . Melinda Gates mówiła o stygmatyzacji które ograniczają wysiłki w celu kontrolowania AIDS, zauważając, że urzędnicy rządowi w wielu krajach odmawiają towarzyszenia im, gdy spotykają się z pracownikami seksualnymi. Filantropowie obiecali zwiększyć fundusze fundacji na badania nad nowymi narzędziami profilaktycznymi dla kobiet i wezwali do rozszerzonego dostępu do sprawdzonych środków, takich jak prezerwatywy, czyste igły i testy na HIV. Demonstranci, którzy słyszeli poprzednich mówców, milczeli; Bramy zostały przerwane tylko przez okrzyki. W świecie, w którym jest wielu celebrytów, ale niewielu bohaterów, Bill Gates osiągnął bohaterski status, przeznaczając znaczną część swojej olbrzymiej fortuny na rozwój globalnego kapitału. On i jego żona zajęli się przyczynami różnic w zdrowiu pomiędzy bogatymi i biednymi, a ich fundacja stała się motorem międzynarodowej pomocy i badań nad AIDS i innymi chorobami. W czerwcu, prawdopodobnie wpływ fundacji Billa i Melindy Gates na zdrowie na świecie został wzmocniony, gdy Warren Buffett, drugi najbogatszy człowiek na świecie, ogłosił plany oddania większości swojej fortuny fundacji ustanowionej przez najbogatszego.
Zobowiązania w zakresie rozwoju i pomocy dla sektora opieki zdrowotnej w latach 2000-2004. Biura dwustronne obejmują te w Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, Włoszech, Japonii, Luksemburgu, Niderlandach, Nowym Zelandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych (w tym amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego). Wielostronne agencje obejmują agencje Narodów Zjednoczonych (Światowa Organizacja Zdrowia, Wspólny Program na rzecz HIV-AIDS, Fundusz Dzieci i Fundusz Populacji), banki rozwoju (Bank Światowy, Międzyamerykański Bank Rozwoju, Azjatycki Bank Rozwoju , Afrykański Bank Rozwoju i Afrykański Fundusz Rozwoju) oraz Unia Europejska. Partnerstwa publiczno-prywatne obejmują Globalny sojusz na rzecz szczepień i szczepionek oraz globalny fundusz na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią. Dane pochodzą od Catherine Michaud z Harvard Initiative for Global Health, Cambridge, MA.
Dar Buffeta, o wartości około 37 miliardów dolarów, podważy darowiznę fundacji z 29 miliardów dolarów do około 60 miliardów dolarów, co czyni ją największą na świecie fundacją charytatywną. Podarunek zwiększy także roczną darowiznę fundacji z 1,36 miliarda dolarów w zeszłym roku do około 3 miliardów dolarów, czyli około dolara rocznie dla każdej osoby w biedniejszej części światowej populacji
[przypisy: planowanie kariery zawodowej, nfz zielona góra praca, baobab nasiona ]
[więcej w: czy jestem lesbijką test, test czy jestem lesbijką, vibin mini ulotka ]