Globalne zdrowie – efekt Gates-Buffett cd

Oni całkowicie zmienili poczucie skali. To właśnie Bramy naprawdę nas śniły. Kluczowe osiągnięcia związane z ochroną zdrowia Fundacji Gates
Szacuje się, że 1,7 miliona zgonów zostało uniemożliwionych dzięki pracom Globalnego Sojuszu na rzecz Szczepień i Immunizacji (GAVI), który powstał w 2000 roku z pomocą funduszy Gatesa i otrzymał dotacje w wysokości 1,5 miliarda USD. Około 90 milionów dzieci otrzymało szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, około 14 milionów otrzymało Haemophilus influenzae typu B i szczepionki przeciw żółtej gorączce, a około 21 milionów skorzystało z rozszerzonego zakresu obejmującego podstawowe szczepionki dla dzieci. Jako partnerstwo organizacji publicznych i prywatnych, rządów i firm farmaceutycznych, GAVI stanowi także udany model sojuszy, które Fundacja Gatesa promuje w innych obszarach.
Inicjatywa zapobiegania HIV-AIDS w Indiach (200 milionów dolarów) zapewnia edukację, leczenie chorób przenoszonych drogą płciową, prezerwatyw oraz czystych igieł i strzykawek w sześciu stanach o wysokim wskaźniku zakażenia HIV. Krajowy program leczenia HIV-AIDS w Botswanie (50 milionów dolarów) obecnie leczy około 56 000 pacjentów i dostarczył cennych lekcji na temat zwiększenia skali leczenia HIV. Fundacja przekazała także 528 milionów dolarów na badania nad szczepionkami na AIDS i 124 miliony dolarów na badania nad środkiem przeciwbakteryjnym, aby zapobiec przenoszeniu HIV na HIV. W sierpniu ogłosił pięcioletni grant w wysokości 500 milionów dolarów na Globalny fundusz na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią, wnosząc całkowity wkład do Globalnego Funduszu do 650 milionów USD, a całkowite finansowanie programów HIV-AIDS na kwotę około 2 miliardów dolarów .
Dziesięć projektów dotyczących rozwoju szczepionki przeciwko malarii jest wspieranych (258 milionów USD) za pośrednictwem Inicjatywy na rzecz Szczepień Malarycznych w międzynarodowym, niekomercyjnym programie na rzecz odpowiedniej technologii w zdrowiu; jedna szczepionka wkrótce zostanie przetestowana w dużym badaniu klinicznym III fazy w Afryce. W Zambii wspierane są pierwsze kompleksowe krajowe działania państw Afryki Subsaharyjskiej mające na celu kontrolę nad malarią za pomocą narkotyków, siatek na bazie owadów i innych metod (35 mln USD). Fundacja wspiera również rozwój lepszych szczepionek przeciwko gruźlicy, w tym genetycznie zmodyfikowanej, bardziej immunogennej wersji szczepionki Calmette-Guérin (BCG), którą naukowcy mają nadzieję wkrótce sprawdzić w dużych badaniach klinicznych w Afryce i Indiach.
Ponad 20 milionów matek i niemowląt otrzymało podstawową opiekę zdrowotną dzięki 110 milionom dolarów dotacji na Saving Newborn Lives (inicjatywa Save the Children).
Myślę, że ludzie obserwują to, co robią Bramy i zakładają, że jeśli to robią, to nie tylko inteligentny ruch humanitarny, ale także mądry ruch biznesowy – powiedziała Helene Gayle, była urzędniczka w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób ( CDC), który spędził 5 lat w Fundacji Gatesa, a teraz kieruje się CARE. Oni postawili globalny stan zdrowia na przednim palniku, jak nigdy dotąd.
Według Gayle a podróż do Afryki we wczesnych latach 90-tych otworzyła oczy pary na ogromne dysproporcje zdrowotne między bogatymi i biednymi krajami. Gates przypisał Williamowi Foege, byłemu dyrektorowi CDC, przebudzenie go na potencjalny społeczny wpływ jego pieniędzy – szczególnie sugerując, że przeczytał Raport o rozwoju świata z 1993 r., W którym ilościowo określono liczbę chorób w krajach rozwijających się.
[więcej w: stomatolog dla dzieci, diabetolog radom, przepis na zdrowie gazeta ]
[podobne: fizjoterapia po operacji halluxa, olx tomaszów lub, olx witkowo ]