Globalne zdrowie – efekt Gates-Buffett ad 6

Chociaż Lob-Levyt przewiduje, że zachęty finansowe przyciągną nowych producentów i zwiększą konkurencję, obniżając ceny, wysoki koszt niektórych szczepionek pozostaje problematyczny. W wielu krajach słaba infrastruktura opieki zdrowotnej stanowi również potężną barierę, więc GAVI i Fundacja Gatesa zmieniły kurs, aby rozwiązać ten podstawowy problem. Fundacja Gatesa wciąż ewoluuje, a jej liderzy przyznają, że popełnili błędy. Na przykład niektóre wczesne dotacje nie pokrywały kosztów operacyjnych dla stypendystów; teraz są uwzględnione. Pracownicy fundacji nie docenili złożoności zadań, takich jak dostarczanie szczepionek dla dzieci w krajach rozwijających się i stwierdzili, że w niektórych przypadkach 5 lat finansowania projektów nie było wystarczająco długotrwałe, aby osiągnąć wyniki. Chociaż fundacja znana jest ze swojej szczupłej struktury, niektórzy stypendyści powiedzieli, że obecny poziom personelu jest ledwo wystarczający, aby poradzić sobie z obecnym obciążeniem pracą, a Yamada powiedział, że będzie musiał się rozwijać, aby podwoić wydatki. Wybór wartościowych odbiorców, monitorowanie projektów i mierzenie ich efektów będzie szczególnie trudne. W przypadku naszych największych grantów, GAVI i Global Fund, znamy wyniki, które wyprodukowali i są one dość znaczne , powiedział Yamada. Dla innych jest trudniej zmierzyć. . . [ale] zaczynamy dostrzegać pewne dowody. Na przykład w Botswanie, gdzie fundacja wspiera krajowy program badań i leczenia HIV-AIDS, częstość zakażenia HIV wśród dziewcząt w wieku od 15 do 19 lat zmniejszyła się o 22% w latach 2003-2005.
Być może największy wpływ Fundacji Gates wynika z założenia, że niemożliwe do rozwiązania problemy można rozwiązać, biorąc pod uwagę wystarczającą ilość pieniędzy i współpracę międzynarodową. Na przykład, jako warunek uzyskania 287 milionów USD w grantach na badania nad szczepionkami przeciwko AIDS, które ogłoszono w lipcu, 165 naukowców z 19 krajów będzie musiało udostępnić swoje dane w centralnym repozytorium. Yamada przewidywał, że taka współpraca stanie się bardziej powszechna w przyszłości, nawet w przemyśle.
Staramy się radzić sobie z bardzo trudnymi problemami, z jakimi ludzie borykają się w krajach rozwijających się – powiedział. Im więcej dzieli się informacji, tym więcej pacjentów odniesie korzyści.
Author Affiliations
Dr Okie jest współtwórcą redaktora czasopisma.

[więcej w: gazpacho przepis oryginalny, endodoncja białystok, zdrowie definicja who ]
[przypisy: vibin mini ulotka, diabetolog radom, gazpacho przepis oryginalny ]