Bit Player lub Powerhouse Chiny i badania nad komórkami macierzystymi ad

Jednak w przyszłości Chińczycy mogą opracować nowe sposoby finansowania i organizowania tej nauki. Obecnie rządowe finansowanie nauki o komórkach macierzystych w Chinach jest żałośnie ograniczone – bardziej ograniczone niż publiczne postrzeganie wskazywałoby, a nawet bardziej ograniczone niż finansowanie zapewniane przez kilka programów państwowych w Stanach Zjednoczonych. Większość pieniędzy pochodzi z dotacji Ministerstwa Nauki i Technologii, głównie w formie dwóch dedykowanych projektów, jednego na podstawowe badania nad komórkami macierzystymi, a drugiego na badania stosowane w komórkach macierzystych. Dotacje są przyznawane centralnie, a poszczególni badacze następnie składają wnioski o części ogólnej alokacji. Chociaż trudno jest znaleźć dokładne dane, wydaje się, że ministerstwo dostarczyło około 100 milionów juanów (około 12 milionów dolarów) do każdego z dwóch dużych projektów w latach 2000-2005. Samorządy, szczególnie w Pekinie i Szanghaju, wprowadziły dodatkowe pieniądze – może nawet 100 milionów juanów w tym samym okresie – w dopasowaniu funduszy na podstawowe badania. Mimo to całkowita kwota wydatków rządowych na badania nad komórkami macierzystymi od 2000 roku wynosiła prawdopodobnie tylko około 300 milionów yuanów (około 38 milionów dolarów). W najbliższej przyszłości liczby te powinny wzrosnąć: zgodnie z raportem brytyjskiej inicjatywy Stem Cell Initiative, chińskie Ministerstwo Nauki i Technologii planuje przeznaczyć od 33 do 132 milionów USD na badania nad komórkami macierzystymi w ciągu najbliższych 5 lat.
Z kolei sama Kalifornia przeznaczyła 3 miliardy dolarów na sfinansowanie badań nad komórkami macierzystymi w kalifornijskich instytucjach w ciągu następnej dekady, New Jersey ogłosiła inwestycję wartą 380 milionów dolarów w państwowym instytucie komórek macierzystych, a Connecticut przeznaczył 100 milionów dolarów na 10 lat badań. Rząd brytyjski poświęcił 72,7 miliona dolarów na badania nad komórkami macierzystymi w latach 2004-2006. A zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii (jak w Singapurze, Izraelu i innych obiecujących lokalizacjach badań nad komórkami macierzystymi), pieniądze publiczne są podatne na być na pewnym etapie dopasowane przez prywatne inwestycje. W czerwcu 2005 r. Amerykańskie firmy koncentrujące się na badaniach nad komórkami macierzystymi pozyskały 441 milionów dolarów od inwestorów venture capital, a bogaci filantropowie mogą dołączyć dodatkowe fundusze. Brytyjski Wellcome Trust, na przykład we współpracy z amerykańską Fundacją Juvenile Diabetes, przekazał już ponad 34 miliony dolarów. Takie prywatne źródła są wyraźnie niedojrzałe w Chinach, pozostawiając naukowców szczególnie zależnych od ich ograniczonego finansowania przez rząd.
Częściowa lista wiodących badaczy komórek macierzystych w Chinach. Podobnie całkowita liczba naukowców i laboratoriów zajmujących się komórkami macierzystymi w Chinach pozostaje stosunkowo niewielka. Szacuje się, że od 300 do 400 naukowców pracujących z doktorami pracuje nad wszystkimi typami komórek macierzystych, a istnieje około siedmiu najwyższej klasy laboratoriów, w tym Centrum Badań Komórek Macierzystych Uniwersytetu Pekińskiego i Instytut Zoologii w Chińskiej Akademii Nauk, oba w Pekinie; Szpital Xinhua w Szanghaju; i Xiangya Medical College w Changsha. Każde z tych laboratoriów może pochwalić się czołowym naukowcem: Li Lingsong na Uniwersytecie Pekińskim, Zhou Qi w Instytucie Zoologii, Sheng Hui Zhen w Szpitalu Xinhua (jest również stowarzyszona z Uniwersytetem Jiaotong) i Lu Guangxiu w Xiangya Medical College (patrz stół)
[podobne: oolong właściwości, endodoncja białystok, odbudowa zęba włóknem szklanym ]
[podobne: propolis, gruz kruszony, klimakterium ]
[więcej w: umowa z lekarzem medycyny pracy, odbudowa zęba włóknem szklanym, prenalen syrop ]